Головна » 2018 » Февраль » 27 » Її величність – Мова
Її величність – Мова

Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов'язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями. За рішенням ЮНЕСКО 21 лютого всі народи землі відзначають Міжнародний день  рідної мови.

26 лютого у СЗОШ І‑ІІІ ступенів №5 ім.Л.І.Бугаєвської відбулося свято «Її величність – Мова». У залі лунало рідне слово, українська поезія, учні відгадували загадки, показували пантомімою слова‑омоніми, познайомилися із словами‑тавтограмами (Кушніренко Анастасія, Моісеєва Вікторія, Ковгунова Яна, Кенебас Олександр). Разом з артистами‑співаками Мажурою Юлією та Калинку Анастасією учні співали українські пісні.

На святі згадали ще одну важливу дату – день народження Лесі Українки, видатної української поетеси‑борця. Слово передали старшокласникам, які познайомили присутніх з родиною Косачів (Губа Анастасія, Ященко Климентій). А як тепло і трепетно звучали слова кохання Лесі і Сергія Мержинського (Ступак Катерина, Овчаренко Максим). Це трагічне кохання нікого не залишило байдужим.

Ведучі свята (Чумак Міла, Миргородський Богдан, Бордюг Анна, Шведченко Іван, Долгов Віталій, Каут Марія) створили в залі атмосферу свята і щирої сповіді. Багато гарних слів почули про нашу рідну українську мову.

Будуть відходити віки, будуть приходити віки; пилком чи кушпелою розвіється скороминуще,… а вічне увійде у вічність, не так у бронзу чи мармур, як в очі людські, в надії людей, бо допоки живе надія – живий і народ.

Свято підготували разом з учнями учителі української мови та літератури Рашина Олена Володимирівна та Шуть Наталія Павлівна

Категорія: Шкільні новини | Переглядів: 71 | Додав: rude_n | Рейтинг: 0.0/0