Головна » 2018 » Октябрь » 8 » Кілька теплих слів про шкільні будні
Кілька теплих слів про шкільні будні

Шкільне життя. Воно складається із уроків і перерв, обідів і сніданків у їдальні, спілкування із друзями, однокласниками і вчителями, чергування в класі і по школі. От я й хочу замовити слово про останнє.

Не секрет, що коли класний керівник чує фразу Чергування класу по школі, його огортає і хвилювання, і тихий смуток, і щось таке бентежне з’являється в голові, що й не передати словами. Так, це настільки відповідально, що аж мурахи поза шкірою.

Не повірите, але цього разу після чергування 9 – В класу по школі я отримала неймовірне задоволення. І буває ж таке!

Тут доречно було б згадати два прислів’я, які суперечать одне одному: Не хвали сам себе, нехай тебе люди похвалять і Як сам себе не похвалиш, то навряд чи й помітять. Ні на першому, ні на другому зациклюватися не буду. Говоритиму про сумлінне чергування учнів, бо в даній ситуації  9 – В заслуговує найвищої похвали.

Ви помітили, якою чистою була наша школа минулого тижня? Не помітили? Ні, ви не могли цього не помітити! І не тому, що не смітили учні (на жаль, смітили!) Але як своєчасно все прибиралося! Ніскілечки не применшую роботу техперсоналу, але завдяки сумлінному ставленню до обов’язків, чергові своєчасно усували всі негаразди.

З якою відповідальністю ми взялися за цю справу! Ініціативу взяли у свої руки (не повірите!)  хлопці. П’ятірка найсміливіших, найзавзятіших, найвідповідальніших – Влад Фесенко, Єгор Шейко, Гліб Спичак, Даниіл Манушин та Данило Ганноцький – були старшими черговими. Справа ця дуже непроста (цьому я вчила їх 2 роки!): правильно розставити учнів на постах, щоперерви перевіряти, як проходить чергування в коридорах, їдальні, коли, де, як і кого своєчасно при потребі замінити, і безліч інших насущних проблем. Справилися! Приємно було усвідомлювати, що на перервах не  валялися в коридорах папірці, пиріжки і булочки ( на жаль, таке часто буває!)  Чергові швидко знаходили господарів загублених речей – кофтинок, черевиків, спортивних костюмів і навіть рюкзаків.

Кілька слів хочу сказати і про те, що покладена відповідальність виховує  самовпевненість. Данило Ганноцький, який мав бути старшим черговим останнього дня, тобто у п’ятницю, побачив за два дні, настільки все непросто і відповідально, врешті решт вирішив відмовитися.

Не справлюся, –  сказав. Простіше було б задовольнити прохання і призначити когось іншого. Але я переконала, що головне – мати бажання. А ми допоможемо, підтримаємо. Приємно було бачити його очі в кінці робочого дня. Справився!

Ось така собі звичайна буденна справа –   чергування по школі. Але й від неї можна отримати моральне задоволення.

Дякую вам, 9 – В клас. Вірю, що на вас можна покластися у будь-якій справі. Ваше сумлінне виконання обов’язків, чиста школа – найкращий дарунок до Дня вчителя.

Дудчак Л. І. , класний керівник 9 – В класу

Категорія: Шкільні новини | Переглядів: 27 | Додав: rude_n | Рейтинг: 0.0/0