Головна » 2017 » Ноябрь » 10 » Математика – цариця наук: сторінками обласного семінару
14:49
Математика – цариця наук: сторінками обласного семінару

8 листопада на базі СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім. Л.І. Бугаєвської відбувся обласний науково-практичний семінар «Шляхи підвищення ефективності сучасного уроку математики в контексті компетентнісно-зорієнтованої освіти»

Учасники: методисти методичних кабінетів (центрів), районів, міст, ОТГ, керівники методичних об’єднань вчителів математики.

Мета семінару: ознайомити його учасників з перспективним педагогічним досвідом роботи шкіл міста Горішні Плавні з питання підвищення ефективності сучасного уроку математики з метою реалізації концепції Нової української школи та розвитку критичного мислення в умовах системних інноваційних змін.

Відкрила захід начальник відділу освіти Горішньплавнівської міської ради Шошина Ірина Володимирівна, яка наголосила на важливості і перспективності математичної освіти у сучасному світі.

Структурно-часова модель семінару складалася з науково-методичного та практичного модулів. Про допрофільну підготовку, як необхідну умову компетентнісно орієнтованого навчання математики, розповів методист відділу природничо-математичних дисциплін та технологій Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського Яловець Євген Олександрович. Цікавою та емоційною виявилася доповідь «Сучасне освітнє середовище – запорука Нової української школи», з якою виступила Тузікова Алла Миколаївна, директор СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім. Л. І. Бугаєвської. Вона підкреслила, що більшість учителів нашої школи - розумні, креативні професіонали і готові розбудовувати Нову українську школу. Про пріоритетні напрямки реалізації компетентнісного підходу в розвитку математичної освіти міста Горішні Плавні розповіла завідувач ММК відділу освіти Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області Негода Світлана Іванівна.

Ткаченко Галина Миколаївна, керівник відділу по роботі з методистами та вчителями видавничого дому "Освіта", презентувала роботу Українського проекту «Якість освіти» і запросила приєднатися до його розвитку всіх небайдужих. Мета даного ресурсу — надавати фахову допомогу освітянам України, поширювати авторські методики викладання, вести прямий діалог з авторами підручників, забезпечити зв`язок між провідними фахівцями в кожній науковій галузі, методистами, управлінцями, вчителями. У рамках даного проекту постійно розробляються сторінки авторів українських підручників, на яких кожен авторський колектив має змогу у вигляді відеопрезентації донести до вчителя авторську концепцію та власне бачення методики використання підручника в навчальному процесі.

Достатньо детальною та ґрунтовною була доповідь «Навчання для життя. Навчально-методичне забезпечення на уроках математики у контексті Нової української школи» Бевз Валентини Григорівни, доктора педагогічних наук, професора кафедри математики і теорії та методики навчання математики Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Вона проаналізувала, яким чином можна втілити у життя рекомендації МОН по вивченню наскрізних ліній (екологічна безпека та сталий розвиток, громадянська відповідальність, здоров’я і безпека, підприємливість та фінансова грамотність). Наскрізні лінії є соціально значимими надпредметними темами, які допомагають формуванню в учнів уявлень про суспільство в цілому, розвивають здатність застосовувати отримані знання у різних ситуаціях. Основним засобом імплементації наскрізних ліній у математику, вважає Бевз В.Г., є вибір задач, що вона і показала у своїй доповіді.

Активно презентували свої доробки та досвід роботи учителі математики нашої школи під час практичної частини семінару.

Сердюк Юлія Володимирівна показала фрагмент уроку математики в 2 класі з теми: «Вимірювання відрізків» із використанням конструктору LEGO. Гості побачили, як можна викликати в учнів позитивні емоції, бажання працювати, експериментувати і досліджувати будуючи і вимірюючи відрізки за допомогою конструктора. Було виконано п’ять вправ по принципу «від простого до складного».

Альошкіна Інна Валеріївна представила учасникам семінару майстер-клас на тему «Ментальна арифметика як ключ до розвитку інтелектуального і творчого потенціалу дитини». Ментальна арифметика ‒ програма розвитку творчого потенціалу та розумових здібностей, яка допомагає учням опанувати обчислювальні навички. В основу цієї методики покладено стародавній абакус - рахівниці, придумані в Китаї ще п'ять тисячоліть тому. Максимальний потенціал мозку, який «включається» під час занять, дозволяє виховати здорову й успішну дитину, маленького генія, який, отримавши таку надійну точку опори, у майбутньому буде здатний перевернути світ. Спробували опанувати цей метод і учасники семінару, що залишило по собі незабутні враження.

Своїм досвідом у вихованні і навчанні обдарованої особистості поділилась учитель математики Пивовар Вікторія Іванівна. Її учні презентували власні наукові доробки: Лень Поліна (9-А клас) – «Мобільний додаток «П'ятнашки», Бухаленкова Анна (9-А клас) – «Використання золотого перерізу для створення малюнків», Гусєва Анна (11-А клас) – «Дослідження досконалих пропорцій через числа Фібоначчі», Печонкін Ілля (11-А клас) та Васильєв Кирило (6-Б клас) – «Швидкий рахунок. Обчислення за допомогою опорних чисел».

Практичне використання знань з математики та фізики продемонстрували Валкова Валентина Григорівна, учитель математики, та Зельова Алла Іванівна, учитель фізики. На прикладі фрагменту уроку з теми «Математичні моделі реальних ситуацій » вони показали особливості формування життєво-професійних компетентностей при вивченні математики спеціалізованими класами «FERREXPO». Разом з учнями вони спробували вирішити конкретну технічну проблему на Полтавському ГЗК, використовуючи свої знання з фізики та математики.

Яскравим завершенням семінару стала презентація Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру», яку підготувала учитель математики, Руденко Валерія Вадимівна.

Семінар видався цікавим і насиченим, а його матеріали стануть корисним надбанням для вчителів математики області.

Валкова В.Г., керівник шкільного методичного об’єднання вчителів математики, фізики та інформатики

Переглядів: 116 | Додав: rude_n | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]