Головна » 2018 » Октябрь » 27 » Міждисциплінарний підхід до навчання у форматі STEM-освіти
Міждисциплінарний підхід до навчання у форматі STEM-освіти

22 жовтня в рамках місячника STEM-освіти відбулось засідання педагогічної ради школи «Міждисциплінарний підхід до навчання у форматі STEM-освіти». Її актуальність визнається в контексті виконання завдань нової реформи освіти в Україні.

З головною доповіддю виступила директор СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім. Л.І. Бугаєвської Тузікова Алла Миколаївна. Вона зазначила, що сьогодні розвиток STEAM - один з основних трендів в світовій освіті. STEAM: S - science, T - technology, E - engineering, A - art, M - mathematics, або: природничі науки, технологія, інженерне мистецтво, творчість, математика. Саме ці дисципліни стають найбільш затребуваними в сучасному світі. STEAM – це навчальний план заснований на ідеї навчання учнів із застосуванням міждисциплінарного і прикладного підходу. Замість того щоб вивчати окремо кожну з п'яти дисциплін, STEAM інтегрує їх в єдину схему навчання.

Алла Миколаївна підкреслила важливість STEAM-освіти. Адже проблеми з погіршенням якості освіти в галузі точних наук, мотивацією учнів, кількістю і якістю педагогів, є глобальними. Це проблема ринку, тому що роботодавці готові добре платити фахівцям. Однак школярі не хочуть вибирати ці предмети в якості основних. Саме тому STEAM-освіта стає пріоритетною в країнах, де розвивають високотехнологічне виробництво. Гостру необхідність в науково-інженерних кадрах усвідомлюють як держава, яка орієнтована на технологічний прогрес і зростання інноваційної економіки, так і IT-компанії, які відчувають «кадровий голод».

Про роль проектного методу навчання розповіла у своїй доповіді заступник директора Богданова-Портяна Марина Володимирівна. А далі педагогічні працівники мали можливість ознайомитися з яскравими презентаціями міждисциплінарних STEM ART-проектів, які були реалізовані у минулому навчальному році.

Насамкінець керівники шкільних методичних об’єднань ознайомили всіх із STEM-проектами, які планується реалізувати у цьому навчальному році.

Богданова-Портяна М.В., заступник директора

Категорія: Шкільні новини | Переглядів: 6 | Додав: rude_n | Рейтинг: 0.0/0