Головна » 2018 » Ноябрь » 12 » На гостини до вічно юного Києва
На гостини до вічно юного Києва

Кінець жовтня – це канікули. А що може бути кращим за це чарівне слово для учнів. Що ж робити? Дивитися телевізор? Грати в комп’ютерні ігри? Гуляти з друзями на вулиці? Чи, може, обрати активний відпочинок – подорожувати? Ось учні 8‑Б класу вирушили на дводенну екскурсію до славного міста Києва, якому понад 1500 років. Розпочали ми знайомство із дніпровської набережної, де стоїть пам’ятник засновникам міста – Кию, Щеку, Хориву і сестрі їх Либідь. Перший день – Києво‑Печерська лавра. Це головна святиня українського православ’я, одна з найбільш відомих християнських пам’яток світу. Заснування Лаври сягає 1051 року. З тих часів на дніпровських схилах не згасало духовне життя. Ось перед нами величний Успенський собор, що більше 60 років пролежав у руїнах., відреставровані лаврські некрополі. Кілометри лаврських печер зберігають більше 200 мощей святих угодників. На території монастиря знаходиться відомий музей історичних коштовностей «Музей скіфского золота», особливо вразив музей мікромініатюр, де представлені витвори світового мистецтва М.Сядристого.

Є в Києві дуже унікальний музей. Власне, і музеєм у традиційному розумінні цього слова його важко назвати. Це цілий комплекс, який втілив у собі нашу пам'ять про тих, хто віддав за нас свої життя у найкривавішій із минулих на землі воєн. На мальовничих схилах Дніпра розкинувся Меморіальний комплекс «Національний музей історії України в Другій світовій війні». Музей має розкішну колекцію експонатів – близько 400 тисяч. Піднімаючись від одного поверху до іншого, ми ніби переживаємо усі етапи війни. Експонати лише доповнюють ретельно продуману концепцію всього комплексу. Старі фотографії, військові мундири, справжні листи, зброя – усе це створює дуже потужний емоційний вплив. Поруч із Батьківщиною‑Матір'ю розташований меморіальний комплекс. У ньому можна побачити зразки військової техніки: відомі «Катюші», літаки, танки. На головній площі комплексу є скульптурні композиції: «Форсування Дніпра» та «Передача зброї». Важливо, що в музейних залах розміщено експозиції, присвячені не тільки Другій світовій війні. Показовою є виставка «На чужих війнах». Вона розповідає, як Радянський Союз, до складу якого входила і Україна, брав участь у війнах за своїми межами, зокрема у Афганістані. У музеї також можна побачити колекцію предметів із зони АТО: це і автомобілі з подряпинами та слідами від куль, які нагадують про війну; розписані побажаннями та іменами героїв синьо‑жовті стяги.

Другий день розпочався із смачного сніданку та екскурсією до Океанаріуму «Морська казка». Головною родзинкою експозиції, безумовно, є підводний тунель, всередині ми спостерігали за життям мешканців морських глибин та відчували емоції, раніше доступні виключно дайверам. Різноманіття видів не обмежується тільки рибами: у живому музеї підводних глибин широко представлені й безхребетні – креветки, медузи, морські зірки та морські їжаки; й яскраве «живе каміння» – корали. Серед мешканців океанаріуму є не тільки мудра черепаха та різнокольорові рибки‑клоуни, але й небезпечні рифові акули, а також найотруйніші риби океану – риба‑камінь та риба‑собака!

Дуже багато вражень отримали від музею сучасної науки та техніки «Експерементаріум». Тут чекали різні дива: головоломки та оптичні ілюзії, дзеркальний лабіринт та лазерний коридор, кімната Еймса і ще багато всього цікавого. Вразило й захопило електричне «Тесла‑шоу». Дві години пролетіли дуже швидко, а емоції просто вирували. Увечері нам пощастило побачити Київ зовсім в іншому вигляді – серед електричного та неонового світла. М'які сутінки приховують від нашого погляду зайві деталі. Ніщо не відволікає нашу увагу від головного — краси стародавнього і вічно юного Києва. Ми побачили найголовніші визначні пам'ятки Києва: Михайлівський Золотоверхий собор, Софійській собор, Золоті ворота, Хрещатик, Майдан Незалежності. Золоті куполи Михайлівського собору осяяли одну з найкрасивіших площ Києва — Михайлівську. Тут відкритий пам'ятник княгині Ользі, поряд із княгинею стоять просвітителі Кирило і Мефодій, а також апостол Андрій, що передбачив виникнення Києва. А з оглядового майданчика біля Арки Дружби перед нами відкрився приголомшливий вигляд на нічне місто у світлі вогнів – звідси видно і Поділ, і річковий порт, і спальні райони лівобережжя. Цю екскурсію ми будемо пам’ятати ще довго.

Рашина О.В., класний керівник 8‑Б класу

Категорія: Шкільні новини | Переглядів: 26 | Додав: rude_n | Рейтинг: 0.0/0