Головна » 2018 » Май » 7 » РАЗОМ ДО ЗДОРОВ'Я
РАЗОМ ДО ЗДОРОВ'Я

Молоді люди в підлітковому віці повинні бути проінформовані про те, як зберегти своє репродуктивне здоров'я, вважають педагоги-тренери школи, які  вже не перший рік впроваджують європейські стандарти превентивної освіти і викладають профілактичні курси щодо формування здорового способу життя молоді, в тому числі «Захисти себе від ВІЛ».

Статистика Всесвітньої організації охорони здоров’я свідчить про те, що середній вік першого сексуального контакту хлопців становить 16, 1, а дівчат – 15, 0 років. Підвищення сексуальної активності підлітків порушує такі важливі проблеми як ризик ВІЛ-інфікування та незапланована вагітність, а також соціальні, економічні та виховні аспекти, що виникають при ранніх статевих відносинах у підлітковому віці, особливо при небажаній вагітності. Нажаль, у більшості українських сімей статеве виховання неповноцінне або взагалі відсутнє, тому молоді люди отримують відповідну інформацію з Інтернету, від товаришів, яка часто буває неправильною чи недостатньою.

Починати статеве життя чи відкласти його – це вибір, який кожен робить сам. Початок статевого життя – це вхід у доросле життя. А доросла людина – людина, яка здатна нести відповідальність за своє життя, своє здоров'я і здоров'я іншої людини – свого партнера, і можливо за дитину, яка може з'явитися в дорослого – такою була тема просвітницького тренінгу для учнів 10 класів, який мав назву «НІ» незахищеним контактам. Засоби контрацепції». Головною метою тренінгу було переконати підлітків в тому, що обговорення питань статевого життя і засобів контрацепції не є забороненою темою й ігнорування чи замовчування цих питань часто призводить до тяжких наслідків. Під час тренінгу, порівнюючи різні засоби контрацепції, десятикласники дійшли висновку, що презерватив є найвдалішим методом контрацепції для підлітків. Основними позитивними якостями презервативів є: захист від вагітності та захворювань, які передаються статевим шляхом, в тому числі ВІЛ, відсутність побічних ефектів, можливість застосування без призначення лікаря, простота використання, відносна ціна.

Фахівці стверджують, що формула збереження репродуктивного здоров’я звучить так «УТРИМАННЯ. ВІРНІСТЬ. ПРЕЗЕРВАТИВ.» «Проте рішуче «Ні», сказане сьогодні, не означає відмову від статевого життя назавжди, але дає можливість розпочати його гідно, вчасно та безпечно. Розсудливість і обережність у статевих стосунках та виборі партнера приходить з віком, тому квапитись не варто», - завершуючи тренінг, порадила педагог-тренер Лариса Тесля і висловила надію, що обізнаність підлітків у даному питанні сприятиме їх безперешкодному руху до життєвого успіху.

Категорія: Шкільні новини | Переглядів: 35 | Додав: rude_n | Рейтинг: 0.0/0