Головна » 2018 » Ноябрь » 19 » STEM, STEAM, STREAM: можливості в Новій українській школі
STEM, STEAM, STREAM: можливості в Новій українській школі

15 листопада на базі СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім. Л.І. Бугаєвської відбувся семінар директорів та заступників директорів освітніх закладів нашого міста «STEM, STEAM, STREAM: можливості в Новій українській школі», метою якого було ознайомлення з напрямами впровадження інноваційних технологій STEM-навчання в аспекті розвитку здібностей та інтелектуального саморозвитку особистості учнів, який відкрила начальник відділу освіти Щербина Лілія Олександрівна. Вона звернула увагу на важливість розвитку STEM-технологій у сучасній школі для подальшого свідомого вибору випускниками своєї майбутньої професії.

Її думку продовжив Зелюк Віталій Володимирович, ректор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського, зауваживши, що саме Горішні Плавні ідуть в авангарді розвитку STEM-освіти Полтавщини.

Полілог учасників семінару продовжили гості з міста Києва Патрикеєва Олена Олександрівна, начальник відділу STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», та Василашко Ірина Павлівна, науковий співробітник  сектору підготовки вчителів відділу STEM – освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти». Вони провели тематичне занурення у питання STEM-освіти, допомогли розібратися з основними поняттями.

«STEM-освіта у СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім. Л.І. Бугаєвської як механізм формування успішної особистості в умовах впровадження Нової української школи» - тема доповіді Тузікової Алли Миколаївни, директора Спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 ім. Л.І. Бугаєвської. Вона представила вам модель STEM-освіти, яка запроваджується у нашому навчальному закладі. У центрі, звичайно, - компетентний випускник, який володіє наступними вміннями та навичками: критичне мислення, вміння працювати в команді, ІКТ-компетентність, креативність, комунікація. Наступне коло нашої моделі – це впровадження STEM-технологій в урочну діяльність закладу. Третє – це мережа дослідницьких лабораторій, гуртків, товариств, які підтримують наукову, технічну та інженерну складову STEM-освіти у позаурочній та позакласній діяльності. І четверте коло – це система підходів, технологій, засобів та інструментів, які використовуються в освітньому процесі для досягнення поставлених завдань.

Розвитку STEM-компетенцій учнів засобами проектної діяльності приділила увагу у своєму виступі заступник директора Богданова-Портяна Марина Володимирівна. На закінчення її виступу учасникам семінару було запропоновано переглянути презентацію міждисциплінарного STEM АRТ проекту учнів 7-х класів «Барвисті метелики», керівник Біленко Людмила Аркадіївна

Практична частина семінару називалась  «Освітній челендж» і мала на меті залучити директорів, їх заступників та методистів до безпосередньої участі у пропонованих заходах. На уроці в 2 класі, що працює за програмою «Інтелект України», вони досліджували магнітне поле. Впродовж педагогічного батлу «Від крейди до ІТ: креативне вчительство Нової української школи» учасники семінару під час змагання спробували визначити переваги та недоліки використання ІКТ у порівнянні з традиційними засобами навчання. Дослідницький практикум «Кришталева чистота, морозна свіжість, легкі хмаринки – наскільки це якісно і безпечно» змусив наших колег замислитися над способами використання побутової хімії. А дослід із визначення РН шкіри людини  із залученням цифрової лабораторії нікого не залишив байдужим.

Завершився семінар педагогічною майстернею «Формування дослідницьких навичок на STEM-уроках», який провела Василашко Ірина Павлівна, науковий співробітник сектору підготовки вчителів відділу STEM – освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

Негода Світлана Іванівна, завідувач методичного кабінету відділу освіти, сформулювала методичні рекомендації семінару, які були прийняті одноголосно.

Богданова-Портяна М.В.,

заступник директора з НВР