Головна » 2018 » Октябрь » 16 » Свято «Козацькому роду нема переводу»
Свято «Козацькому роду нема переводу»

Козаки – це сильні люди!

Козаки – безстрашні люди!

Козаки – борці за волю!

За народну щасливу долю!

12 жовтня напередодні свята Дня Захисника Вітчизни зібралися учні 2-А і 2-Б класів, щоб переконатися, що вони є нащадками нашого славного козацького роду, що в їх жилах тече кров сміливих, відважних, розумних людей – вільних козаків.

Свято складалося з двох частин. Спочатку діти дізналися, що важкі часи були в житті українського народу. Скрутно жилося народу під пануванням чужих володарів і багатостраждальна земля чекала героїв. І деякі чоловіки відгукнулися на заклик рідної землі і стали на її захист. Це були козаки, сила, спритність і мужність яких змінила світ.

Естафету служіння Батьківщині сьогодні гідно продовжують молоді воїни. Адже, 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва відзначають День захисника України.

У другій частині свята наших маленьких козачат чекали складні випробування. Жили козаки куренями. Йдучи в бій, кожен курінь обирав собі отамана. Тому між нашими отаманами був проведений конкурс «Сильна рука». А далі для наших козаків  серйозним випробуванням був бурхливий Дніпро. Під час цього конкурсу хлопці проявили спритність, швидкість, сміливість. У житті козака було безліч пригод, безліч несподіванок. Бувало й таке, що потрапляв козак у полон. Що тоді робити, треба ж якось вибиратися?  Саме конкурс «Втеча з полону» показав, що наші козаки не тільки швидкі, а ще й кмітливі.

З давніх-давен в Україні козаки мали гостре око, розумні голови. А чи можуть наші хлопці претендувати на високе звання – козаки, була проведена вікторина.

Затяжні військові походи виснажували козаків. Ось і наші «козачата» стомлені але щасливі повернулися у свої затишні «курені». Там їх чекала свіжозварена каша.

Сподіваюся, що це свято надовго залишиться в маленьких сердечках, в яких зародилася козацька гордість за звичаї рідного народу, а пам'ять поповнилась заповідями, які вони пронесуть через усе життя.

Драпогуз Л.О., вчитель початкових класів

Категорія: Шкільні новини | Переглядів: 39 | Додав: rude_n | Рейтинг: 0.0/0