Головна » 2018 » Октябрь » 4 » Вперше побачили кар'єр!
Вперше побачили кар'єр!

1 жовтня 2018 року учні 5-Б класу разом із класним керівником Зельовою А.І. відвідали музей ПрАТ "Полтавський ГЗК" та побували на оглядовому майданчику цеху рудоуправління. Проводив екскурсію директор музею Стахів М.П. Діти почули історію створення комбінату та нашого міста, побачили магнітну руду та порошок, який із неї дроблять, потримали в руках продукт комбінату – окатки.

Під час екскурсій учні дізналися, що ПрАТ "Полтавський ГЗК" – одне з найбільших підприємств гірничо-видобувної промисловості України. Сьогодні кожна 2-га тонна окатків в Україні зроблена на комбінаті, який є найбільшим у СНД експортером залізорудних окатків у Європу.

Історія Полтавського ГЗК починається з відкриття в 1930 р відомим Ленінградським геологом і геофізиком Андрієм Строною 9-ти родовищ Кременчуцької магнітної аномалії. Два з них сьогодні є сировинною базою комбінату – Горішньоплавнівське й Лавриківське родовища залізистих кварцитів.

А далі п'ятикласники вперше побачили кар'єр, техніку, що там працює.

Микола Павлович розповів про золото, яке є у продуктах видобування, тому школярі активно почали шукати коштовності серед купи каміння.

Задоволені своїми знахідками та побаченим в кар'єрі діти поверталися додому.

Зельова А.І.,

класний керівник 5-Б класу