Головна » 2018 » Октябрь » 9 » Засідання міської  творчої групи школи передового педагогічного досвіду учителів початкової школи

Хай холодними росами світяться ранки,

І птахи забирають у вирій тепло.

Та учительське серце, усе без останку,

Дітям віддане, щоб там в житті не було.

Кому потрібні інновації в початковій школі і чи потрібні взагалі? Учителеві часом бракує часу, щоб замислитися над тим навіщо потрібна інноваційність? А виявляється, питання підвищення ефективності роботи вчителя сьогодні є дуже актуальним. Адже вчитель сьогодні – це професіонал своєї справи.

З метою обговорення цього важливого питання 04 жовтня 2018 року в СЗОШ І-ІІІ ступенів №5 ім. Л.І.Бугаєвської відбулося засідання школи передового педагогічного досвіду на тему «Підвищення продуктивності навчання шляхом впровадження інноваційних технологій на уроках в початкових класах» керівник Драпогуз Л.О

Вчитель Юхименко І.В. познайомила присутніх з специфічною формою організації пізнавальної діяльності – інтерактивним навчанням. Наголосила на тому, що організація інтерактивного навчання передбачає моделювання життєвих ситуацій, спільне розв’язання проблем. Для учнів цього віку притаманне правило: «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути».

Про організацію парної і групової роботи розповіла Зінченко Ю.О. Адже групова робота – це унікальна організацію уроку. Поступово учень починає відчувати клас частиною свого світу. Ця форма роботи має велике значення для самостійності школяра.

«Чи потрібен метод проектів молодшим школярам?» відповідь на це запитання намагалася дати Чернишова В.В. Адже сама структура проекту дуже складна. І вчитель змогла переконати присутніх, що у початкових класах відповідно до мети діяльності, можна широко використовувати такі види проектів: ігрові, інформаційні, творчі.

На засіданні вчителі намагалися уявити себе учнями, виконуючи різні вправи. Вони працювали як в групах так і в парах: намагалися уявити себе метеликом або квіткою.

Отже, сучасний світ змінюється з кожним днем, стає більш прогресивнішим і цивілізованішим, удосконалюються сучасні технології. Тому ми, вчителі, повинні змінювати підходи до викладання форм і методів навчання в початкових класах. Кожна дитина повинна «себе знайти» в сучасній школі. Адже школа повинна стати фундаментом для вибору професії в майбутньому. Кожна дитина має самовиразитися в школі, а самореалізуватися в житті. Саме цьому і сприяють інноваційні технології в сучасній педагогічній освіті.

Драпогуз Л.О., вчитель початкової школи

Категорія: Шкільні новини | Переглядів: 28 | Додав: rude_n | Рейтинг: 0.0/0