Головна » 2018 » Июнь » 1 » Знайомтеся, НТУ «Дніпровська політехніка»
Знайомтеся, НТУ «Дніпровська політехніка»

29 травня учні профільного 10-го класу «FERREXPO» за фінансової підтримки БФ «Полтавський ГЗК» відвідали місто Дніпро з екскурсією в Національний технічний університет «Дніпровська політехніка».

Учням представили кафедру відкритих гірничих робіт, засновану в 1956 році. За час існування кафедра підготувала велику кількість спеціалістів різних напрямків, зокрема близько 3000 гірничих інженерів. Тут студенти мають змогу отримати освіту в галузях фізики, хімії, інформатики, програмування, які тісно пов’язані з гірничою справою. Навчання в університеті надає перспективи працевлаштування в усьому світі. Випускники кафедри наразі працюють на територіях від Карпат до Сахаліну. Важливо те, що дівчата та хлопці мають рівні можливості в навчанні та працевлаштуванні. Науковці університету приділяють значну увагу покращенню екології, а саме зменшенню кількості пилу від потужного вибуху. Викладачі й студенти всіляко розвивають та підтримують науку, культуру, спорт на базі вищого навчального закладу.

Старшокласники зустрілися зі співробітниками кафедри. Професори й доценти обговорили з десятикласниками затребуваність інженерних гірничих спеціальностей у сучасній виробничій діяльності людини, успішність жінок у гірничій справі. Наголосили на важливості вивчення іноземних мов, що відкриває двері до міжнародного співробітництва.

У геолого-мінералогічному музеї десятикласників вразило розмаїття мінералів, гірських порід, руд. Найбільше сподобалася брила малахіту, дивом збережена в роки війни завдяки винахідливості співробітників інституту. Справжньою окрасою музею є уламок кристалу берилу з Волині, жеода аметисту з Бразилії, антимоніт з острова Сікоку в Японії, який є найстарішим експонатом. Загалом налічується близько 3000 експонатів різної цінності й унікальності, які стосуються мінералогії, кристалографії, петрографії.

У музеї історії учні дізналися, що «Дніпровська політехніка» — перший університет в Придніпровському регіоні. Заклад поступово був розбудований із різних навчальних корпусів, паралельно в тодішньому Катеринославі активно розвивалася промисловість. Відтоді в університеті готують спеціалістів у різних галузях, а його випускники стають успішними людьми.

Історія НТУ «Дніпровська політехніка» неподільна з історією міста Дніпра та життям його мешканців.

Козинець Ксенія,

учениця 10-А класу